Українська делегація бере участь у конференції прес-секретарів судів у США, Клівленд, штат Огайо

Програма USAID «Нове правосуддя» організувала візит української делегації до США для участі 4-7 серпня 2019 року у національній конференції прес-секретарів судів. Щороку цей захід збирає суддів, прес-секретарів та відомих американських експертів з питань зв’язків з громадськістю з метою обговорення конкретних викликів, перед якими опиняються суди, щоб забезпечити відкритість судової системи через сучасні засоби комунікації та ефективну співпрацю зі ЗМІ.

До складу делегації ввійшли: заступник голови Вищого антикорупційного суду Євген Крук, суддя Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області Ольга Гончарук-Аліфанова, керівник Прес-центру судової влади України Оксана Лисенко, радниця Голови Верховного Суду з питань комунікацій Каріна Асланян, заступниця начальника управління інформаційної та комунікаційної діяльності Верховного Суду Марія Швенько та референт Хмельницького апеляційного суду Юлія Салдан.

В рамках заходу вони ознайомляться з найкращими практиками судів у налагодженні ефективної взаємодії зі ЗМІ, по впровадженню освітніх проектів, формату участі судів у житті громади, внутрішніх комунікацій та використання соціальних мереж.

Голова Верховного Суду штату Огайо, США, Морін О’Коннор у своїй промові акцентувала увагу на значенні суду для розвитку суспільства:

«Суди – наріжний камінь нашої демократії, і ми є агентами змін. Якщо не суди, то хто зверне увагу на проблеми у суспільстві?»

 

«Працівники суду, що відповідають за зв’язки з пресою та громадськістю мають виділяти у своєму графіку час і розповідати про суд тим, хто про нього пише», – зазначив на продовження теми ролі суду в демократичному суспільстві головуючий суддя найбільшого суду з розгляду цивільних справ округу Кайахога, штат Огайо, Джон Руссо.

Керівник Прес-центру судової влади України Оксана Лисенко та суддя-спікер Хмільницького міськрайонного суду Вінницької області Ольга Гончарук-Аліфанова презентують український досвід судових комунікацій. Для українських учасників ця конференція – унікальна можливість встановити професійні контакти зі своїми американськими колегами та обмінятися досвідом на міжнародному рівні.

Схожі повідомлення