Українська делегація взяла участь у конференції «Електронне правосуддя в Європі – 2018»

Програма USAID «Нове правосуддя» підтримала участь української делегації з трьох членів Вищої ради правосуддя (ВРП) – Вадима Беляневича, Тетяни Малашенкової, Анатолія Мірошниченка – у супроводі заступниці керівника Програми USAID «Нове Правосуддя» Наталії Петрової у конференції «Електронне правосуддя в Європі – 2018» у Відні, Австрія.

Захід був організований Федеральним урядом Австрії на завершення року очільництва країни у Раді Євросоюзу. Учасники конференції представили досвід різних країн по роботі з електронними файлами, даними судових засідань та судово-медичних експертиз, що використовуються в Європейському Союзі. Думками з цього приводу обмінялися близько 200 представників країн – членів ЄС, установ ЄС та країн Східного Партнерства.

Доповідачами під час конференції було відзначено: мудрість досвіду – у сукупності досягнень. Оскільки судова система в демократичній державі є гарантом законності та дотримання правового порядку, інформаційні технології покликані вдосконалити послуги для громадян, бізнесу та сприяти кращому управлінню пов’язаними із цим процесами.

Інноваційні підходи завжди мають зважуватися правами, а впровадження інформаційних технологій в роботу інститутів правової системи має ґрунтуватися на суспільній довірі, переслідувати мету захисту, безпеки, передбачуваності та відповідального використання. Країни Євросоюзу повністю інтегрують електронне правосуддя у майбутнє. Ними напрацьована дорожня карта на 2019-2023 роки і схвалена «Хартія етичного використання штучного інтелекту в судовій системі та суміжних сферах».

Члени української делегації ознайомилися з кращими європейськими практиками та уроками впровадження електронного правосуддя, тенденціями цифрової криміналістики й перевагами використання електронної платформи документообігу e-CODEX з тим, щоб визначити найбільш прийнятні для використання в Україні технічні рішення. З урахуванням отриманої від участі в конференції інформації члени ВРП працюють над систематизацією наявних в Україні елементів інноваційних рішень та на їх підставі – над рекомендаціями на вдосконалення судового адміністрування й покращення доступу до суду.