Українські судді продовжать інтегрувати концепцію справедливого суду в практику вітчизняних судів

Українські судді взяли участь у конференції «Просування верховенства права шляхом забезпечення права на справедливий суд», організованій Програмою USAID «Нове правосуддя» спільно з Українським Вільним Університетом та Німецько-українським об’єднанням юристів 14-15 червня у Мюнхені.

Під час професійної дискусії суддя Верховного Суду Олександра Яновська розповіла про практику Верховного Суду щодо забезпечення права на справедливий суд. Суддя Конституційного Суду України Сергій Головатий висвітлив питання застосування принципу правовладдя у практиці КСУ. Заступник Голови Вищого антикорупційного суду Євген Крук розповів про структуру та юрисдикцію цього суду і виклики, пов’язані з конфіскацією активів в Україні, а суддя ВАС Маркіян Галабала детально зупинився на гласності та відкритості судового провадження як необхідних умовах забезпечення права на справедливий суд в Україні.

До участі у заході долучилися також судді з США та Німеччини, німецькі юристи та науковці і представники Європейського суду з прав людини. Зокрема, екс-президент Європейської асоціації адвокатів-криміналістів професор Хольгер Матт поділився досвідом Німеччини у питанні розробки концепції справедливого суду. Аналогічний досвід США представив суддя Федерального претензійного суду США Богдан Футей. Учасники обговорення обмінялися думками з приводу просування концепції справедливого суду в європейській, американській та українській практиці, відзначивши важливість реформування української судової системи.