Український досвід впровадження судами освітніх проектів здобув визнання закордонних колег

Під час Міжнародної конференції прес-секретарів судів, організованої Асоціацією прес-секретарів судів США 4–7 серпня у Клівленді, штат Огайо, представники української делегації – заступник голови Вищого антикорупційного суду України Євген Крук, суддя Хмільницького міськрайонного суду Ольга Гончарук-Аліфанова, радниця Голови Верховного Суду Каріна Асланян, начальниця управління комунікаційної діяльності Верховного Суду Марія Швенько, керівниця Прес-центру судової влади України Оксана Лисенко, юридична радниця Програми USAID «Нове правосуддя» Уляна Пашинна та референтка Хмельницького апеляційного суду Юлiя Салдан – презентували досвід впровадження українськими судами освітніх проектів для дітей та молоді. Програма USAID «Нове правосуддя» організувала участь українських фахівців у конференції з метою обміну досвідом та підвищення їхньої кваліфікації з урахуванням особливостей роботи прес-секретарів судів США.

Учасників заходу зацікавив проект «Уроки справедливості», реалізований Асоціацією розвитку суддівського самоврядування України, грантером Програми USAID «Нове правосуддя», за ініціативи й авторства судді Верховного Суду Володимира Кравчука. У рамках презентації експерти з судових комунікацій з США, Австралії та Албанії переглянули освітній мультфільм про суд «Кінь проти Хом’яка», який знайомить дітей з ідеєю справедливості та допомагає зрозуміти місію суду в суспільстві. Ця українська ініціатива здобула високу оцінку серед закордонних колег, оскільки у своїй просвітницькій діяльності американські суди, так само як і українські, орієнтуються на роботу з підростаючим поколінням громадян, включно із наймолодшою авдиторією для сприяння підвищенню громадської довіри до суду. В Україні, так само як і в США, судді проводять відкриті лекції, юридичні квести, дні відкритих дверей судів та інші аналогічні заходи з просвітницькою метою. Крім обговорення існуючих в Україні ініціатив з проведення студентських дебатів у правничих школах, відкритих уроків, що знайомлять дітей середнього та старшого шкільного віку із процедурою кримінального провадження, короткострокових «юридичних шкіл», учасники яких опановують ази судового процесу, українські делегати розповіли своїм американським колегам про Київську школу судової журналістики, що діє при Київському апеляційному суді України та має на меті забезпечення фахового висвітлення питань діяльності суду.

У свою чергу, американські експерти з впровадження судом освітніх проектів презентували досвід iCivics – програми громадянської освіти, що за допомогою онлайн-платформи у ігровій формі спонукає користувачів до активної громадянської позиції.

Окрім просвітницької діяльності судів доповідачі конференції висвітлили такі актуальні теми як комунікація судів у соціальних мережах, антикризовий план дій та протистояння дезінформації й пропаганді.

Під час конференції учасники української делегації мали нагоду обговорити з американськими колегами виклики, що постають перед українськими судами в питанні комунікації та обмінятися найкращим досвідом у цьому питанні.

Презентація української делегації (англійською)

Схожі повідомлення