USAID, Мін’юст, Координаційний центр з надання правової допомоги та ЮНІСЕФ продовжують співпрацю для вдосконалення системи правосуддя, дружньої до дітей

Програма USAID «Нове правосуддя», Міністерство юстиції, Координаційний центр з надання правової допомоги та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні підписали багатосторонній меморандум про взаєморозуміння, що окреслив напрями подальшої співпраці в сфері впровадженні кращих практик правосуддя для дітей, у тому числі на підвищення якості безоплатної правової допомоги для них.

«З ЮНІСЕФ та Програмою USAID «Нове правосуддя» ми співпрацюємо вже давно. І дякуємо їм за активну співпрацю та підтримку реформи юстиції для дітей. Цей меморандум стане основою для подальших ініціатив, спрямованих на створення системи правосуддя, дружнього до дитини», – зазначив Міністр юстиції України Денис Малюська.

«Головне завдання будь-якої демократичної влади – забезпечити доступ до правосуддя для всіх, включно з однією з найбільш вразливих груп – дітьми. Тому важливо, щоб закони, політика та практика, пов’язані із захистом прав дітей, повністю відповідали їх конкретним потребам», – наголосив керівник Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Місії USAID в Україні та Білорусі Томас Вайт під час онлайн обговорення співпраці в рамках меморандуму.

«Ми пишаємося тим, що маємо можливість через Програму «Нове правосуддя» надавати підтримку Міністерству юстиції та Координаційному центру надання безоплатної правової допомоги. Сполучені Штати сподіваються на продовження поступу у реформуванні сектору юстиції України з урахуванням потреб дітей», – зазначив Томас Вайт.

Керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон підкреслив, що це вже другий меморандум з Міністерством юстиції, Координаційним центром та ЮНІСЕФ.  «Це свідчить про те, що координація нашої роботи у запровадженні правосуддя, дружнього до дитини, є вкрай важливою та актуальною», – зазначив він.

Програма USAID «Нове правосуддя» спільно з ЮНІСЕФ надасть експертну підтримку Мін’юсту та Координаційному центру в удосконаленні відповідної законодавчої бази, а також підготовці тренерів та проведенні регіональних тренінгів для адвокатів системи безоплатної вторинної правової допомоги з питань ефективного представництва дітей та захисту їх прав у різного типу провадженнях.

«Той формат навчання адвокатів, який ми вибудували разом з Програмою USAID «Нове правосуддя», розроблений задля того, щоб ми мали сталий тренінг і залишили в системі БПД власних тренерів, які зможуть надалі продовжувати цю роботу. Це дуже важливо, адже кількість адвокатів в системі БПД значно збільшується і всі вони зацікавлені в постійному підвищенні кваліфікації», – зазначив в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Крім того, Мін’юст, Координаційний центр та Програма USAID «Нове правосуддя» з урахуванням міжнародного досвіду та результатів діючих навчальних курсів і програм співпрацюють над виробленням єдиних стандартів професійної підготовки фахівців у сфері юстиції, які працюють з дітьми (адвокатів, суддів, працівників прокуратури, поліції тощо).

Ці спільні зусилля направлені на формування дружнього до дітей правосуддя, що в свою чергу сприятиме підвищенню рівня безпеки в громадах і їх соціально-економічному розвитку.

Схожі повідомлення