USAID надає підтримку Антимонопольному комітету України у створенні прозорої та ефективної системи оскарження рішень у сфері публічних закупівель

Програма USAID «Нове правосуддя» передала Антимонопольному комітету України (АМКУ) сформоване технічне завдання для впровадження програми електронних скарг і пояснень учасників процедур публічних закупівель для їх подання до АМКУ через електронну систему закупівель. Продукт підготовлено на запит і у співпраці з АМКУ та представниками офіційного порталу публічних закупівель України ПроЗорро.

«USAID пишається тим, що підтримує інноваційні підходи у різних секторах та програмах заради зміни формату роботи державних установ задля кращого задоволення потреб громадян», – зазначила заступниця Директора офісу демократії та врядування USAID/Україна Енн Хоппер під час онлайн зустрічі з керівництвом і представниками АМКУ.

Вона також підкреслила, що Антимонопольний комітет України є важливим партнером USAID у захисті інтересів українців шляхом забезпечення прозорих, підзвітних та ефективних процесів державних закупівель та перетворення державних послуг на більш доступні, прості в користуванні, ефективні та економічні.

Подальшу реалізацію технічного завдання буде здійснювати ПроЗорро й це значно спростить та прискорить процес оскарження до АМКУ, зробить його зручним для учасників тендерів й зменшить навантаження на працівників АМКУ.

Окрім того, як підкреслив керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон, отримання Комітетом даних у придатному для машинної обробки форматі дозволить детально аналізувати практику, виявляти й вчасно реагувати на моделі поведінки учасників задля підтримки конкурентного середовища у сфері публічних закупівель.

Голова Антимонопольного комітету України Ольга Піщанська висловила вдячність й наголосила, що USAID першим підтримало ідеї АМКУ на розвиток та покращення роботи органу оскарження і завдяки цій співпраці АМКУ їх покроково реалізує. Вона також зазначила, що АМКУ має на меті протягом наступних півроку запровадити нові форми електронних скарг і пояснень, передбачені технічним завданням.

Учасники зустрічі також обговорили напрями подальшої співпраці АМКУ і Програми USAID «Нове правосуддя», включно з проведенням аналізу бізнес-процесів АМКУ, створенням додаткових електронних форм та запровадженням в АМКУ електронної системи документообігу.

Схожі повідомлення