USAID надає підтримку у реформуванні правосуддя для дітей в Україні

В Києві проходить Всеукраїнський форум з питань правосуддя для дітей, ініційований Міністерством юстиції України та Міжвідомчою координаційною радою з питань правосуддя щодо неповнолітніх. Це перша платформа всеукраїнського масштабу, яка дозволить консолідувати зусилля фахівців для удосконалення системи правосуддя для дітей в Україні відповідно до міжнародних стандартів. Захід проводиться у співпраці з Програмою USAID «Нове правосуддя», Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Компанією «Агрітім Канада Консалтинг» (виконавцем проектів урядової допомоги Канади), Громадською організацією «Фундація DEJURE» та Всеукраїнською фундацією «Захист прав дітей».

Заступник Директора Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Регіональної Місії USAID в Україні та Білорусі Енн Хоппер привітала учасників форуму.

«USAID надає Уряду України підтримку у розбудові більш демократичного і справедливого суспільства, ключовою складовою якого є забезпечення правосуддя для найвразливіших категорій населення, у тому числі дітей. Ця робота має системний характер і впроваджується на міжвідомчому рівні. USAID разом з партнерами підтримує діяльність Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх. Ці зусилля покликані не лише покращити доступ дітей до правосуддя та їх захист у системі правосуддя, а й сприяти підвищенню суспільної довіри до судової системи України та забезпечити її справедливість і доброчесність», – наголосила Енн Хоппер.

Міністр юстиції Павло Петренко подякував представникам усіх органів влади, які долучилися до роботи координаційної ради, та міжнародним партнерам за всебічну підтримку та допомогу в запровадженні найкращих міжнародних практик.

«Ми поставили перед собою мету відкрито й максимально публічно напрацювати інструменти, які зроблять українських дітей більш захищеними. А головне – привернуть увагу суспільства і представників влади до цієї теми. Ми змогли зробити питання захисту прав дітей ключовим у порядку денному державних інституцій», – зазначив Павло Петренко.

В роботі форуму беруть участь представники уряду, народні депутати, міжнародні експерти, науковці, а також судді, адвокати, прокурори, які працюють з неповнолітніми, що знаходяться у контакті та/або у конфлікті з законом. Програма заходу включає обмін досвідом між українськими та міжнародними фахівцями й презентації найкращих практик, напрацьованих в Україні та світі.

Експерти Програми USAID «Нове правосуддя» в рамках заходу презентували дослідження на тему «Дитячий адвокат» в системі юстиції для дітей; значення встановлення спеціалізації у роботі з дітьми» та провели тематичний ворк-шоп щодо стандартів навчання спеціалістів, які працюють з дітьми у контакті чи конфлікті із законом.

В результаті роботи форуму учасники визначать ключові завдання з розвитку системи правосуддя для дітей в Україні на наступний рік.

Схожі повідомлення