USAID посилює організаційну спроможність громадських центрів правосуддя в Україні

Програма USAID «Нове правосуддя» спільно з Центром судових інновацій (США) з травня по липень 2021 року проведе серію з семи онлайн-тренінгів для представників громадських центрів правосуддя (ГЦП) з метою посилення їхньої організаційної спроможності.

Тренінги будуть торкатись наступних тем: оцінка правових потреб громад; стратегії залучення громад; вимірювання ефективності діяльності ГЦП; партнерство заради стабільності; процесуальна справедливість.

З огляду на те, що протягом останнього року Україна знаходиться в умовах карантинних обмежень через пандемію, громадські центри правосуддя перебувають у постійному стані адаптації до зовнішніх обставин. Тим не менш, ГЦП залишаються дуже ефективними постачальниками юридичних послуг для громад. Втім в організаційному потенціалі та фінансовій спроможності ГЦП існують суттєві прогалини. Серед іншого, це стосується внутрішньої та зовнішньої комунікації, управління, моніторингу та інших компонентів організаційного розвитку. Для вирішення цих питань Програма USAID «Нове правосуддя» продовжує надавати суттєву технічну допомогу центрам шляхом дистанційних консультацій експертів та онлайн-тренінгів», – зазначив керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон.

Перший тренінг цієї серії відбувся 26 травня 2021 року та був направлений на знайомство учасників й викладачів, а також на окреслення питань, що є найбільш цікавими чи проблемними для представників ГЦП.

Ділитись з представниками ГЦП своїми знаннями будуть фахівці Центру судових інновацій (США) – неприбуткової організації, яка працює в штаті Нью-Йорк задля розвитку ефективної та гуманної систему правосуддя через розробку і впровадження інноваційних програм, а також через проведення досліджень й забезпечення реформаторів зі всього світу інструментами, необхідними для випробовування нових ідей.

Під час заходу про свої організації також розповіли представники ГЦП з Чернігова, Чугуєва, Одеси та Татарбунар. В Україні ГЦП надають громадянам правову допомогу, сприяють альтернативному вирішенню спорів, інформують про функціонування судів та інших державних установ сектору юстиції, сприяють розширенню доступу до правосуддя, вирішенню у громадах таких проблем як: прояви вуличної злочинності та домашнього насильства, торгівля людьми та ін.

Нагадаємо, що починаючи з 2019 року Програма USAID «Нове правосуддя» разом зі своїми партнерами підтримала створення перших восьми ГЦП у Київській, Одеській, Харківській та Чернігівській областях.