USAID сприяє підвищенню ефективності дій судової влади в умовах пандемії COVID-19

Програма USAID «Нове правосуддя» посприяла налагодженню співпраці Національної школи суддів України (НШСУ) з Національним суддівським коледжем у місті Ріно (США), результатом якої стало проведення серії відкритих вебінарів щодо дій судової влади в умовах пандемії.

Вебінари охопили найбільш нагальні питання, які постають перед судовою системою України у зв’язку з пандемією коронавірусу. Вони надала можливість 480 суддям, правникам та судовим адміністраторам з усієї України дізнатися про досвід судової системи США, пов’язаний з роботою в умовах поширення коронавірусу, та обмінятися інформацією про те, які заходи вживає Україна у протидії пандемії.

«З огляду на запровадження в Україні карантину ми об’єднали наші зусилля і спільно з Національною школою суддів та Національним суддівським коледжем США провели серію вебінарів для суддів і працівників апарату. Такий формат дозволив обмінятися досвідом роботи в умовах пандемії, – зазначив Керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон. – Ми готові залучити всі наші ресурси, щоб допомогти судовій владі реагувати на виклики, що стоять перед нею, і сприяти впровадженню інноваційних підходів та рішень».

Під час вебінару «Роль судді та судового адміністратора в умовах пандемії», який провели Голова окружного суду штату Мен (у відставці) Чарльз ЛаВердір та Голова Ради суддів України, суддя Сьомого апеляційного адміністративного суду Богдан Моніч, учасники краще зрозуміли свою роль у ефективному реагуванні на пандемію COVID-19 та інші пандемії чи епідемії. Вони також обговорили, як розглядати справи, спричинені пандемією COVID-19, та навчилися знаходити баланс між захистом прав людини і громадянина й вимогами щодо забезпечення громадської безпеки в умовах пандемії.

Другий вебінар було присвячено ключовим елементам успішних програм з медіації. Медіатор і фахівець із питань стратегічного управління спорами Ненсі Ніл Їнд, суддя Київського районного суду м. Одеси Володимир Петренко та Президент Української академії медіації Луіза Романадзе ознайомили учасників з можливостями вирішення справ під час періоду соціального дистанціювання завдяки медіації та продемонстрували переваги використання медіації як допоміжного механізму для суддів і персоналу суду із метою забезпечення доступу до правосуддя.

Завершальною темою серії стала «Усвідомленість та зниження стресу у нинішні непрості часи». Суддя Патрісія Блекмон з Округу Кайяхога (Огайо, США), суддя Лінда Діаз з Округу Дейд (Флорида, США), суддя Лі Сінклер з Округу Старк (Огайо, США) та керівник Відділу науково-методичного супроводження психологічної підготовки суддів НШСУ Ганна Савченко продемонстрували учасникам, як застосовувати техніки усвідомленості в особистому та професійному житті для досягнення психо-емоційної рівноваги, прийняття виважених рішень, розвитку толерантності до стресових ситуацій і розкриття свого потенціалу.

Ректор Національної школи суддів Микола Оніщук, оцінюючи результати спільних зусиль, підкреслив що це був яскравий приклад гарної багаторічної співпраці НШСУ з Програмою USAID «Нове правосуддя».

«Дуже корисні і своєчасні вебінари, до яких долучилась значна кількість українських суддів, допомагають оперативно і наглядно, перебуваючи чи на робочому місці, чи вдома, долучитись до висвітлення важливих тем щодо суддівської діяльності й особливостей управління і комунікації в судах в період пандемії», – підкреслив він.

На думку Директора із спеціальних проектів Національного суддівського коледжу Вільяма Брансона, чисельні позитивні відгуки від української аудиторії вебінарів свідчать про те, що НШСУ та Програма USAID «Нове правосуддя» змогли попередньо здійснити оцінювання потреб, щоб з’ясувати, що цікавить українських суддів і що їм необхідно знати, і потім запропонувати  відповідне навчання.

«Нам було дуже приємно працювати з Національною школою суддів, USAID і Програмою «Нове правосуддя», вони чудово зробили свою справу», –  зазначив представник Національного суддівського коледжу.

Співпраця Національної школи суддів і Національного суддівського коледжу продовжуватиметься і надалі.

Відгуки учасників вебінарів:

«Чудовий вебінар, продовжуйте в цьому ж дусі»

 

«Сподіваюсь мати можливість і надалі брати участь у подібних заходах»

 

«Дякую, я отримав відповіді на усі запитання»

 

«Було цікаво дізнатися про досвід США»

 

«Надихає перспектива запровадження присудової медіації і ставлення до цього процесу саме судді»

 

«Дякую за вебінар! Дуже змістовний, корисний та цікавий!»

 

«Дякую за високий рівень підготовки та бажання ділитися знаннями!»

Запис і матеріали вебінару «Роль судді та судового адміністратора в умовах пандемії» 

Запис і матеріали вебінару «Медіація: ключові елементи успішних програм» 

Запис і матеріали вебінару «Усвідомленість та зниження стресу у нинішні непрості часи» 

Схожі повідомлення