USAID сприяє правничим школам в адаптації до роботи в умовах пандемії COVID-19

Як продовжити викладання, навчання та контроль його результатів в умовах пандемії COVID-19 та карантинних заходів? Яку форму освіти обрати на майбутнє – онлайн, змішану чи аудиторну? Як швидко запровадити всі необхідні зміни? Ці та багато інших питань навесні цього року постали перед усіма вишами країни.

Налагоджена співпраця Програми USAID «Нове правосуддя» з українськими правничими школами дозволила швидко виявити їх нагальну потребу в нових знаннях для роботи в умовах карантину й практичному супроводі при переході до онлайн викладання, навчання та проведення іспитів.

У квітні 2020 Програма започаткувала співпрацю у цій сфері з вісьмома юрфаками українських університетів , включаючи Національний юридичний університет ім. Я.Мудрого, Національний університет «Одеська юридична академія Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, Донецького національного університету ім. В.Стуса, Львівського національного університету ім. І.Франка, Сумського національного аграрного університету, Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки і факультету морського права та менеджменту Національного університету «Одеська морська академія», для підтримки їх зусиль у відповідь на виклики пандемії й переході на дистанційну модель юридичної освіти .

З квітня по червень експерти Програми USAID «Нове правосуддя» для представників цих вишів провели серію онлайн заходів з питань застосування сучасних підходів та інструментів дистанційного навчання. Понад 150 представників адміністрації, викладачів та лідерів студентського самоврядування взяли участь у 16 в онлайн опитуваннях, інтерактивних вебінарах та обговореннях, під час яких було з’ясувано ключові виклики, пов’язані з переходом до дистанційного навчання, потреби усіх зацікавлених сторін, надано рекомендації й практичні поради стосовно , ефективного користування телекомунікаційними онлайн платформами та розроблено плани дій в розрізі кожного університету по переходу на дистанційне викладання, навчання, проведення іспитів та студентської практики.

Завдяки цим зусиллям тисячі студентів-правників цих вишів отримуватимуть кращу освіту в нових умовах, а викладачі застосовуватимуть сучасні методи та технології викладання, які будуть корисними і в майбутньому.

Зі звітом експертів Програми USAID «Нове правосуддя» і рекомендаціями, що їх було підготовлено за результатами впровадження проекту, можна ознайомитись за посиланням.