В Києві відбулася міжнародна конференція «Тлумачення і застосування принципу верховенства права у Європейському Союзі та Україні»

Програма USAID «Нове правосуддя» спільно з Українським вільним університетом (Мюнхен, Німеччина) та Університетом Людвіга Максиміліана (Мюнхен, Німеччина) провели міжнародну конференцію «Тлумачення і застосування принципу верховенства права у Європейському Союзі та Україні».

Ця конференція продовжила обговорення, розпочате в Мюнхені у лютому цього року, і мала на меті сприяти покращенню розуміння змісту принципу верховенство права як основи демократичного суспільства.

«У країнах, де панує верховенство права, людина є впевненою у тому, що ніхто не може незаконно обмежити її права, будь-яка державна влада обмежена правом і її представники не можуть діяти свавільно, закони та інші норми повинні відповідати праву і бути зрозумілими та передбачуваними, – зазначив Керівник програм розвитку демократії та врядування Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні, Білорусі та Молдові Олександр Піскун. – А для забезпечення цього балансу у суспільстві повинна діяти незалежна та відповідальна судова гілка влади, яка тлумачить та застосовує право».

Судді Верховного Суду, Конституційного Суду України та інших судів, представники установ судової влади – Вищої ради правосуддя, Ради суддів України, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної школи суддів України, представники Верховної Ради України та Міністерства юстиції України, громадських організацій, правничих шкіл, аналітичних центрів, професійних правничих організацій, а також міжнародні експерти обговорили виклики тлумачення правовладдя у Європейському Союзі, а також застосування принципу верховенства права судами, в конституційному судочинстві та у виконавчому провадженні.

Керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон підкреслив, що програма і надалі буде підтримувати українських партнерів у застосуванні принципу верховенства права в юридичній і судовій практиці.

«Сподіваюся, що результатом нашого активного обговорення стануть рекомендації щодо практичного застосування принципу верховенства права в Україні», – наголосив Девід Вон.

Матеріали конференції