В школах України триває всеукраїнська акція «Урок справедливості»

Грантер Програми USAID «Нове правосуддя» Асоціація розвитку суддівського самоврядування України, за участі судді Верховного Суду Володимира Кравчука, провела інтерактивний урок справедливості для учнів спеціалізованого навчально-виховного комплексу «Деснянка» у місті Києві з метою ознайомлення дітей із роллю суду в суспільстві як відкритої та дружньої інституції, що служить людям у справедливому вирішенні спорів.

Розпочинаючи урок, Володимир Кравчук попросив школярів поділитися власним досвідом з приводу останніх суперечок, які трапилися в їхньому житті, та розказати, як їх було вирішено і чи вважають вони, що рішення було справедливим. Після цього дітям було продемонстровано розроблений за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» мультфільм «Кінь проти Хом’яка» з тим, щоб вони спробували вирішити спір, що виник між конем та хом’яком з приводу права власності на загублену конем підкову, яку знайшов хом’як і приладнав до свого житла як оберіг від хижаків.

Під час обговорення продемонстрованого у мультику спору діти поділилися на дві команди відповідно до того, кого вони підтримували -коня чи хом’яка. Команди наводили аргументи на підтримку своїх позицій у спорі, а суддя керував дискусією. Після цього дітям було показано останню сцену мультика, де мудрий суддя-черепаха справедливо вирішив спір. Володимир Кравчук також поспілкувався зі школярами на тему справедливості, ролі суду в суспільстві, відповів на питання про судову мантію та нагрудний знак,а також розказав,чому обрав професію судді. По завершенні уроку діти отримали яскраві наклейки із персонажами мультика, пазли та плакати «Хто і де є в залі суду», розроблені програмою.

Такі інтерактивні уроки повністю відповідають Концепції прямих зв’язків судів з громадськістю, затвердженій Комунікаційним комітетом системи правосуддя у 2017 році, в якій серед іншого зазначено, що однією з ключових аудиторій для просвітницької роботи суду є вихованці дошкільних навчальних закладів та школярі.

Асоціація розвитку суддівського самоврядування України ініціювала Всеукраїнську акцію «Урок справедливості»  в рамках реалізації грантового проекту «Підвищення обізнаності дітей з діяльністю судів» за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» у співпраці з Радою суддів України. За час реалізації проекту було проведено більше 200 уроків у школах по всій Україні, які відвідали більше 10 000 школярів. Наразі акція триває, всі зацікавлені школи/суди можуть долучитися до неї, заповнивши анкету за посиланням.

Асоціація розвитку суддівського самоврядування України веде облік вказаних уроків, надає мультфільм та методичні рекомендації для їх проведення.

Схожі повідомлення