Відбулась презентація програми навчального курсу «Робота з відкритим даними в юридичній практиці»

19 квітня Ліга студентів Асоціації правників України (АПУ) у співпраці з Міністерством цифрової трансформації та Хмельницьким університетом управління та права ім. Л. Юзькова за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» провели презентацію програми навчального курсу щодо роботи з відкритими даними в юридичній практиці.

Метою впровадження навчального курсу є формування у студентів комплексних знань, умінь та навичок практичної роботи з відкритими даними, а також розвитку юридичного стилю мислення через посилення цифрової складової у навчанні та юридичній практиці. Над втіленням цього проєкту в життя працювала команда «IK Law Improvement» після своєї перемоги у хакатоні з реформи юридичної освіти, що був організований Лігою студентів АПУ за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» та направлений на розвиток юридичної освіти й пройшов у кінці 2020 року.

Ми всі чудово розуміємо важливість відкритих даних для юридичної практики. Добре, коли у такому питанні в юридичної спільноти та державних органів є схоже бачення вирішення проблеми доступу, оскільки у кінцевому результаті доступ до відкритих даних має поліпшити життя звичайних людей. Цього року Міністерство планує відкрити понад 1000 наборів даних», – розповів присутнім Мстислав Банік, директор директорату розвитку електронного урядування Міністерства цифрової трансформації України.

Навіть за відсутності проблем із доступом до відкритих даних важливо вміти ними ефективно користуватись. Тому очікується, що за результатами освоєння програми курсу «Робота з відкритими даними в юридичній практиці», студенти-правники мають опанувати такі навички як: збір та інтегрований аналіз матеріалів з різних джерел; складання та узгодження плану власного дослідження і самостійного збору матеріалів за визначеними джерелами; використання різноманітних інформаційних джерел для повного та всебічного встановлення правових обставин; належного використання статистичної інформації, отриманої з першоджерел та вторинних джерел для своєї професійної діяльності та ін.

Для розвитку правничих навичок студентів важливим є їхня участь у проведенні досліджень та впровадженні їхніх результатів на практиці, що у сучасному світі потребує навичок роботи з відкритими даними. До того ж необхідність володіння такими навичками зумовлена вимогами ринку праці. Тому викладання у правничих школах України цього курсу стане значимою частиною процесу підвищення якості юридичної освіти», – зазначив Девід Вон, керівник Програми USAID «Нове правосуддя».

Програма курс була детально представлена його розробниками та залученими експертами: Дмитром Гудимою, суддею Великої Палати Верховного Суду; Денисом Івановим, керівником експертної групи з впровадження та оцінки якості надання електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України; Тетяною Комаровою, професоркою кафедри права Європейського Союзу Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого; Юрієм Білоусовим, професором Хмельницького університету управління та права ім. Л. Юзькова та головою відділення АПУ в Хмельницькій області. Також курс представляли студенти Хмельницького університету управління та права ім. Л. Юзькова – Катерина Мукомела та Іван Когут.

Наприкінці зустрічі Михайло Корнєєв, керівник експертної групи з питань розвитку відкритих даних Міністерства цифрової трансформації, анонсував проведення тренінгу для викладачів, зацікавлених у впровадженні його у правничих школах. Наразі заплановано один тренінг, але якщо бажаючих буде багато, то такі тренінги можуть стати регулярними. Перед початком тренінгу учасники мають пройти попереднє тестування своїх навичок використання відкритих даних та будуть розділені на групи відповідно до свого рівня, щоб адаптувати програму тренінгу до потреб кожної з груп. Таке перше пробне тестування заплановано на кінець квітня 2021 року, а вже у травні планується саме навчання. За результатами фінального тестування та по завершенню навчання, учасники зможуть отримати сертифікати від Міністерства цифрової трансформації.