Відбулася чергова зустріч представників проектів міжнародної допомоги, які працюють у сфері зміцнення верховенства права

Програма USAID «Нове правосуддя» провела чергову зустріч представників проектів міжнародної допомоги, які працюють у сфері зміцнення верховенства права.

Під час зустрічі  Голова Ради суддів України (РСУ) Олег Ткачук ознайомив представників донорських організацій з планами й пріоритетами вищого органу суддівського самоврядування. Серед поточних й найближчих завдань Ради суддів пан Ткачук, зокрема, назвав запровадження стандартів організації роботи суду, в тому числі, стандартів стосовно приміщення суду, розробку та виконання заходів щодо незалежності судів і суддів, моніторинг дотримання суддями етичних норм та усунення проблем, пов’язаних з конфліктом інтересів, моніторинг ефективності стану відправлення правосуддя, а також інтеграцію РСУ в інформаційний простір.

Як зазначив Олег Ткачук, суддівське самоврядування і діяльність Ради суддів полягає в тому, що вона повинна забезпечити внутрішню незалежність судді від впливу будь-яких органів як ззовні, так і в середині системи.

«Лише тоді, коли кожний суддя, кожна особа в судовій системі працює в умовах, які забезпечують відсутність стороннього впливу чи то колег по роботі, чи адміністративних органів судової системи, політичного та бізнесового впливу, це дає людям можливість зрозуміти і відчути, що забезпечується безстороннє і чесне відправлення правосуддя. Непросте завдання, але воно є ключовим», – наголосив він.

Також у зустрічі взяв участь суддя Федерального претензійного суду США (Вашингтон, округ Колумбія) Богдан Футей з презентацією щодо ролі органів суддівського самоврядування у зміцненні верховенства права в Україні.

«Якщо не буде незалежного суду, то не буде і верховенства права, – підкреслив Богдан Футей. – А ключове і остаточне залежить від совісті і знання самих суддів. І ніхто не буде поважати суддів, якщо судді не будуть поважати самі себе».