Відбулася сесія зі стратегічного планування для колективу Вищого антикорупційного суду

Cудді та працівники апарату Вищого антикорупційного суду (ВАС) підвели підсумки сесії з питань стратегічного планування, організованої Програмою USAID «Нове правосуддя» для формування єдиного бачення змісту місії, ключових цінностей та повноважень ВАС, а також визначення цілей і завдань суду та складання плану дій на їх виконання. Серед ключових цінностей діяльності ВАС учасники назвали права людини, верховенство права, справедливість, професіоналізм, прозорість, неупередженість, незалежність, інноваційність, зразковість та лідерство. Окрему увагу учасники обговорення приділили відкритості суду з огляду на існуючий у суспільстві кредит довіри до ВАС.

Присутня на відкритті заходу заступниця Директора Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Регіональної місії USAID в Україні та Білорусі Енн Хоппер наголосила на його важливості.

«Ми раді через Програму USAID «Нове правосуддя» підтримати цю зустріч з питань стратегічного планування, результати якої, сподіваюся, будуть для Вищого антикорупційного суду цікавими та значними, – сказала Енн Хоппер у своєму зверненні. – Як і будь-яка установа, суд – це сукупність людей, що його формують, і їхнє спільне бачення місії суду є важливим для її реалізації».

Фасилітаторка стратегічної сесії, експертка Програми USAID «Нове правосуддя» Морін Коннер підкреслила необхідність єдиного бачення колективом суду його місії та повноважень з огляду на підвищену увагу суспільства до діяльності ВАС.

«Коли я дивлюся на вас, я бачу, як виглядає Вищий антикорупційний суд, – зазначила Морін Коннер на початку сесійної роботи. – Звичайно, у суду є приміщення, але громадськість уявлятиме саме вас, коли говоритиме про суд, і її очікування від вашої роботи, як ми знаємо, надзвичайно високі».

Морін Коннер у минулому була професоркою та директоркою Програми з питань судового адміністрування в Університеті штату Мічиган. Вона має значний досвід у розробці та викладанні таких програм включно із тренінгами зі стратегічного планування діяльності судових установ.

Стратегічне планування є визнаним у світі інструментом  для оцінювання прогресу в діяльності установи та, за необхідності, зміни підходів до організації її роботи. За результатами зустрічі судді та працівники апарату ВАС не лише отримали корисні знання, але й набули навичок для здійснення стратегічного планування в майбутньому.