Відбулось пілотування навчального курсу для суддів з питань застосування норм міжнародного гуманітарного права та міжнародного кримінального права

Національна школа суддів (НШС) за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» провела пілотування навчального курсу для суддів з питань застосування норм міжнародного гуманітарного права та міжнародного кримінального права. Відповідна навчальна програма з питань застосування норм міжнародного гуманітарного права, що складається з трьох модулів, розроблялася протягом року робочою групою при НШС. Структура та зміст тренінгу обумовлені контекстом послідовного виконання Україною своїх міжнародних зобов’язань, зокрема в частині, що стосується Женевських конвенцій і Додаткових протоколів до них.

Протягом двох днів судді навчалися застосовувати норми міжнародного гуманітарного права та міжнародного кримінального права у справах, пов’язаних зі збройним конфліктом на прикладі ситуацій на території України.

Окрім вивчення поняття міжнародного гуманітарного права та збройного конфлікту, а також типів збройних конфліктів, курс також мав на меті навчити учасників вирізняти неміжнародні збройні конфлікти, ситуації внутрішніх заворушень і безпорядків та міжнародні злочини.

Також, завдяки інтерактивним методам підготовки та актуальним практичним завданням щодо кваліфікації діянь за міжнародним і національним правом, учасники тренінгу мали можливість якнайкраще засвоїти спеціальні знання щодо застосування норм кримінального права під час збройного конфлікту; урахування міжнародних тенденцій та різниці між міжнародним і внутрішнім протистоянням.

Розробка навчального курсу триватиме й надалі: в 2019 році планується пілотування в Дніпровському регіональному відділенні НШС, а також погодження стандартної програми і проведення навчань в усіх регіональних відділеннях.