Відбулося виїзне засідання Робочої групи з розробки плану дій із покращення процесу залучення громадян в якості присяжних при відправленні правосуддя

Державна судова адміністрація України (ДСАУ) за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» провела виїзне засідання Робочої групи з розробки плану дій, спрямованого на покращення процесу залучення громадян в якості присяжних при відправленні правосуддя, у Львові.

Члени робочої групи з числа представників різних регіонів та установ відвідали Галицький районний суд м. Львова, де ознайомились із позитивним досвідом в роботі з присяжними, а саме: наявністю в залі судових засідань лави для присяжних, розміщення безпосередньо біля зали спеціально обладнаної кімнати для присяжних з гідними та комфортними умовами для їхньої роботи, а також з активною роллю, яку відіграє голова суду та керівник апарату в питанні наданні організаційної та інформаційної підтримки присяжним.

Члени Робочої групи обговорили досягнутий прогрес в напрямку вдосконалення роботи із корпусом присяжних в Україні, а саме щодо налагодження діалогу із органами місцевого самоврядування, які формують списки, виявлення проблемних питань організації їх роботи в судах, привернуто увагу ДСАУ до цієї теми.

В рамках засідання учасники також напрацювали рекомендації по ключових напрямках, а саме: вдосконалення механізму та уніфікації процедури відбору присяжних на етапі затвердження їх кандидатур органами місцевого самоврядування, створення за підтримки Державної судової адміністрації комфортних умов для роботи присяжних в судах, залучення Національної школи суддів до розробки програми їх орієнтації та навчання.

Окремими напрямами визначено напрацювання відповідних змін до законодавства та запуск національної інформаційної кампанії по донесенню до українців важливості участі присяжних у відправленні правосуддя.