Відбувся другий навчальний тиждень міжнародної сертифікатної програми з верховенства права (правовладдя)

З 10 по 14 грудня 2018 року Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого та Університет Південної Кароліни (США) за сприяння Програми USAID «Нове правосуддя» провели другий тиждень навчання в рамках міжнародної сертифікатної програми з верховенства права (правовладдя), першої такого роду програми для правників, спрямованої на удосконалення навичок застосування верховенства права (правовладдя) в їх юридичній практиці.

30 учасників програми, серед яких судді, прокурори, адвокати та інші юристи-практики, а також магістранти/аспіранти правничих шкіл, були відібрані на конкурсній основі з 320 кандидатів на підставі оцінки їх професійного досвіду та мотивації з урахуванням регіонального представництва, забезпеченням гендерного балансу та створення можливостей для осіб з інвалідністю.

Протягом другої навчальної сесії, викладачі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та Університету Південної Кароліни (США) разом з представниками Програми USAID «Нове правосуддя» викладали практично-орієнтовані модулі програми з правового обґрунтування та побудови юридичної аргументації, під час яких учасники працювали з модельними справами та аналізували прецедентні рішення Європейського суду з прав людини. Також в рамках модулю «Юридичне консультування та інтерв’ювання» вони приділили увагу розвитку важливих неюридичних вмінь, таких як емпатія, комунікація, вирішення проблем і креативний підхід. Окрім цього, учасники програми опанували базові навики клієнто-орієнтованого консультування, допиту свідка, різні підходи до ведення переговорів та обговорили змагальність як елемент верховенства права.

В рамках модулю «Медіація у врегулюванні спорів» керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон поділився з учасниками кращими практиками, з якими він ознайомився під час першого Міжнародного форуму з питань роботи онлайн судів, що відбувся в Лондоні, і які можуть бути застосовані в Україні. Серед них такі дієві та економічно ефективні рішення врегулювання спорів для приватного сектору, як Matterhorn та Modria. Учасники дізналися про альтернативні способи вирішення спорів, які включають медіацію, та їх зв’язок з верховенством права, розглянули процес медіації, її переваги та функції суддів, прокурорів і адвокатів у цьому процесі.

Після закінчення двотижневого навчання учасники програми працюватимуть над підсумковими проектами, які покликані вирішити конкретні проблемні питання, пов’язані з застосування верховенства права (правовладдя) в Україні. Теми підсумкових проектів включають вирішення господарських спорів, виконання судових рішень, електронне правосуддя, альтернативні способи вирішення спорів, а також захист прав осіб, визнаних недієздатними, та іноземців і осіб без громадянства. У квітні 2019 року, за умови успішного проходження навчання та успішної здачі підсумкових проектів, учасники отримають спільний сертифікат українського та американського університетів.

Ці зусилля сприятимуть зміцненню верховенства права через удосконалення знань, вмінь та навичок правників здійснювати правосуддя та захищати права людини.

Схожі повідомлення