Відбувся круглий стіл «Роль суду та громади у впровадженні відновного правосуддя, альтернативних видів покарань та ефективної ресоціалізації»

Програма USAID «Нове правосуддя» спільно з Міжвідомчою координаційною радою з питань правосуддя щодо неповнолітніх при Міністерстві юстиції провела круглий стіл «Роль суду та громади у впровадженні відновного правосуддя, альтернативних видів покарань та ефективної ресоціалізації».

Експерт програми, професор права Вікторія Пратт, колишня Голова Муніципального суду м. Ньюарк (штат Нью-Джерсі, США) поділилася з учасниками досвідом того, як громада міста Ньюарк будувала більш дружню до дитини систему правосуддя, використовуючи інструменти відновного правосуддя. Зокрема, професор Пратт розказала про молодіжні суди та дисциплінарний процес в школах. Крім того, вона пояснила, які види альтернативних до позбавлення волі покарань застосовують судді міста Ньюарк до неповнолітніх та на які критерії вони спираються при виборі міри покарання, яка б найкраще відповідала інтересам неповнолітнього.

Учасники заходу –  члени Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх, представники організацій громадянського суспільства, судді, правники, науковці та українські експерти – визначили, у якій мірі представлений досвід може бути застосований в Україні. Також вони обговорили ефективність існуючих національних моделей відновного правосуддя та ресоціалізації неповнолітніх і розробили рекомендації щодо їх удосконалення.

Презентацію Вікторії Пратт «Молодіжні суди та дисциплінарна відповідальність у школах» можна завантажити за посиланням.