Майбутні правники та їхні викладачі ознайомилися з зарубіжним досвідом впровадження інновацій у правовій сфері

Дводенний семінар з питань судових інновацій, організований Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого (НЮУ) за сприяння Програми USAID «Нове правосуддя», став наступним кроком у співпраці університету з Трибуналом з вирішення цивільних справ Британської Колумбії – першим у Канаді адміністративним онлайн судом, яка почалася з розробки та проведення сертифікатного курсу з інноваційних технологій у праві «Інновація, технології, правосуддя і право».

До участі в інтерактивному семінарі на завершення цього курсу долучилися виконавчий директор Трибуналу Річард Роджерс та вже відома слухачам курсу юридична радниця Трибуналу Лорин Керр, які мають великий досвід роботи у сфері розвитку інновацій у правосудді та юридичних технологій.

Учасники заходу проаналізували останні ініціативи державного та приватного сектору у сфері Legal Tech, а також найкращі практики співпраці бізнесу та стартапів з державою у сфері розвитку інновацій у секторі юстиції.

«Вся теорія була фактично викладена протягом попередніх дистанційних лекцій. Протягом семінару учасники під час роботи в групах опановували різноманітні технічні та методологічні інструменти, універсальність яких викликала щирий подив», – зауважив щодо закріплення знань на практиці асистент кафедри цивільного процесу університету Андрій Каламайко.

Канадські експерти ознайомили студентів і викладачів університету з інструментами для онлайн вирішення спорів, що застосовуються на практиці Трибуналом з вирішення цивільних справ, та поділилися власним досвідом розширення доступу громадян до правосуддя за допомогою технологій та комп’ютерних систем.

«Досвід роботи Трибуналу, вивчення роботи якого було складовою частиною курсу, є чудовим прикладом того, як новітні технології інтегруються в наше життя та дозволяють не виходячи з дому розв’язувати правові спори, – за результатами дискусії відмітила студентка третього курсу університету Владислава Капліна. – Особливо актуальним є досвід Канади для нас ще й тому, що планується створення Єдиної інформаційно-телекомунікаційної системи в українському судочинстві, а також створити подібні електронні суди в нашій державі».

Крім цього, учасники семінару отримали практичний досвід розробки карт-рішень та інших технологічних карт онлайн-платформ, які скерують користувачів у виборі онлайн-інструментів для вирішення юридичних питань.

«Це унікальна можливість для майбутніх правників ознайомитися із зарубіжним досвідом впровадження інновацій у правовій сфері та набути ключових компетенцій, якими повинні володіти професійні юристи для ефективного застосовування новітніх технологій в різноманітних галузях юридичної практики, – прокоментувала результати впровадження сертифікатного курсу доцент кафедри цивільного процесу університету та координатор курсу Тетяна Цувіна. – Особливо цінним було те, що навчальна програма містила як академічні модулі, так і була зорієнтована на набуття слухачами практичних навичок».

Отримані знання допоможуть випускникам курсу у пошуку нових Legal Tech підходів до розширення доступу громадян України до правосуддя через вдосконалення адміністрування та аналізу робочих процесів, дотичних до врегулювання спірних правовідносин.

Наступним кроком стане робота над вдосконаленням програми курсу, розбудовою спроможності українських викладачів до її незалежного викладання з метою подальшого впровадження цього інноваційного курсу до навчального плану Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого.