Відбувся всеукраїнський форум «Право&Свідомість»

Сьогодні в мережі правових клубів «PRAVOKATOR» у Києві та одночасно у Харкові, Одесі, Дніпрі та Львові відбувся І Всеукраїнський форум «Право&Свідомість», організований Координаційним центром з надання правової допомоги за підтримки Міністерства юстиції України, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міжнародного фонду «Відродження» та українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».

Міністр юстиції Павло Петренко, відкриваючи роботу форуму, зазначив, що розвиток системи безоплатної правової допомоги – це один із найбільш успішних проектів Уряду та Міністерства юстиції України.

«Рівність і свобода кожної людини є найбільшою цінністю у будь-якому суспільстві. Україна як нація, яка здобула свою незалежність через надзвичайно важкі історичні та драматичні події і відстоювала цю незалежність протягом століть, зараз фактично знаходиться на історичному етапі, коли ми знову вчимося цінувати право. За останні 5 років Україна зробила величезний стрибок у розвитку правової свідомості. Українці нарешті повірили, що свої права можна та треба захищати», – підкреслив Павло Петренко.

Заступниця Директора Відділу сприяння розвитку демократії та врядування Регіональної місії USAID в Україні та Білорусі Енн Хоппер наголосила на важливості співпраці владних установ з органами місцевого самоврядування, неурядовими організаціями, громадянським суспільством та спільнотою правників у сфері підвищення правосвідомості українських громадян і у допомозі їм скористатися своїми правами. Не менш важливо і для самих громадян мати ці правові знання.

«Це честь для USAID через Програму «Нове правосуддя» співпрацювати з Міністерством юстиції над виконанням і впровадженням проекту «Я МАЮ ПРАВО!». Протягом майже двох років під час цієї співпраці ми побачили вражаючі результати у сфері підвищення обізнаності громадян про свої права, такі як право на справедливий суд, на захист дітей, захист своїх майнових прав і багато інших, – зазначила Енн Хоппер. – Хочу запевнити, що USAID і надалі підтримуватиме ваші зусилля щодо продовження реформи сектору юстиції та правопросвітницької роботи відповідно до очікувань громадян України».

«Чи не вперше близько 75 українських громадських організацій разом із представниками влади зібралися обговорити шляхи підвищення правової грамотності українців. Правопросвітництво поступово стає ключовим напрямком в роботі для всіх, хто так чи інакше працює у сфері доступу до правосуддя. Тому сподіваємося, подібні форуми будуть проводитись щорічно», – зазначив Директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Під час форуму представники громадянського суспільства, правозахисної спільноти, міжнародних організацій поділилися думками, як формувати правову свідомість суспільства, визначили стратегічні пріоритети розвитку правової обізнаності, зокрема в рамках проекту «Я МАЮ ПРАВО!», та обговорили шляхи покращення співпраці у здійсненні правопросвітницької роботи на регіональному та національному рівнях.