Відбувся заключний тренінг у серії навчальних вебінарів щодо посилення організаційної спроможності громадських центрів правосуддя в Україні

7 липня 2021 року Програмою USAID «Нове правосуддя» спільно з Центром судових інновацій (США) проведено тренінг-обговорення результатів навчання для представників громадських центрів правосуддя (ГЦП), яке відбувалося в період з травня по липень 2021 року. Метою навчання було підвищення організаційної спроможності ГЦП у кращому розумінні питань процесуальної справедливості, фінансової складової роботи ГЦП, щодо оцінки правових потреб громад та створення стратегії їхнього залучення, вимірювання ГЦП ефективності своєї діяльності й налагодження партнерство заради стабільної роботи ГЦП з громадами, ролі ГЦП у забезпеченні орієнтованого на потреби людини підходу при наданні послуг у сфері юстиції.

Заключний тренінг був присвячений обговоренню зворотного зв’язку від ГЦП, а саме про те, що саме корисного їхні працівники дізналися під час навчання, як ці знання будуть втілюватись на практиці, перед якими складнощами ГЦП можуть опинитися у процесі покращення своєї роботи і який існує потенціал для розвитку ГЦП в Україні.

Для колег Чернігівського ГЦП під час навчання відкриттям став обмін досвідом щодо співпраці з судами та те, як можна використовувати у своїй діяльності елементи процесуальної справедливості. Чугуївський ГЦП висловив потребу у додатковому навчанні з питань перехідного правосуддя, оскільки цей ГЦП має філію у місті Соледар (Донецька область) на лінії розмежування військового конфлікту на Сході України. Представники Одеського ГЦП зазначили, що для них навчання стало способом переосмислити роль ГЦП у громаді та по іншому подивитись на послуги, які ГЦП для неї надає. Команда ГЦП у Татарбунарах відзначила надзвичайну корисність вивчення алгоритму звітування й роботу над інформуванням громадян про діяльність ГЦП.

Фахівці Центру судових інновацій зауважили цікавий досвід спілкування з українськими ГЦП і відзначили їхні здобутки за час існування, наголосили на важливості постійної співпраці між центрами для обміну досвідом, а також з громадами, наприклад, шляхом проведення конференцій й круглих столів в онлайн чи офлайн форматах. Крім того, американські тренери наголосили на необхідності вимірювання впливу роботи ГЦП на місцеві громади та пошук на локальному рівні джерел фінансування діяльності ГЦП.

Після проходження тренінгу фахівці ГЦП, що брали участь у навчанні, отримали форми зворотного зв’язку, які із відповідями будуть направлені колегам із Центру судових інновацій для аналізу та підготовки онлайн-візиту у кожен з ГЦП для обговорення планів їхньої розбудови. В таких планах передбачається три етапи: розробка рекомендацій, визначення пріоритетів щодо організаційного розвитку на найближчий час й складання детального плану їхнього впровадження, створення дорожньої карти щодо досягнення фінансової стабільності через активне залученню коштів для подальшої роботи ГЦП.