Відкрито громадський центр сприяння доступу до правосуддя в Одеській області

14 лютого 2019 року відкрито громадський центр сприяння доступу до правосуддя в Одеській області, що має на меті налагодження співпраці судів та установ сектору юстиції з територіальною громадою задля підвищення рівня суспільної довіри до судової та інших гілок влади.

Ініціатор створення центру – грантер Програми USAID «Нове правосуддя» громадська організація «Асоціація слідчих суддів». Працівники центру консультуватимуть бажаючих із цивільних, трудових та сімейних питань, та допомагатимуть розв’язати соціальні проблеми, як то: отримання субсидії, нарахування пенсії тощо.

Кожен день з 9:00 до 16:00 кілька практикуючих юристів вестимуть прийом громадян. Щоб отримати професійну консультацію, потрібно заповнити анкету, після чого адміністратор скерує відвідувача до одного з фахівців.

Серед працівників центру не лише професійні юристи, але й медіатори, психологи, судді у відставці. Запити громадян аналізуватимуть разом із партнерами – правоохоронцями, місцевою владою, громадськими організаціями. Після первинної консультації у громадському центрі сприяння доступу до правосуддя відвідувач може бути направлений до потрібної установи без традиційної черги.

Крім цього, у центрі сприяння доступу до правосуддя громадянам допоможуть скласти заяву або скаргу в конкретне відомство. Таким чином, українці зможуть відчути, що таке верховенство права в дії.


Відео:ТСН