Випускники міжнародної сертифікатної програми «Практичний курс з верховенства права» 2019–2020 отримали сертифікати

10 та 11 вересня 2020 року Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого та Університет Південної Кароліни (США) провели круглий стіл в режимі онлайн для презентації підсумкових проектів та вручення сертифікатів випускникам другого кола міжнародної сертифікатної програми «Практичний курс з верховенства права», яка була розроблена і впроваджується за сприяння Програми USAID «Нове правосуддя».

До учасників програми звернувся Директор Відділу сприяння розвитку демократії та врядування регіональної місії Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID) в Україні і Білорусі Марк Еллінгстад. «Ми всі знаємо, що верховенство права є наріжним каменем будь-якого демократичного суспільства та передумовою сталого економічного і соціального розвитку, – зазначив він. – Саме тому USAID, через Програму «Нове правосуддя», із великим задоволенням підтримує цю сертифікатну програму та сприяє дотриманню верховенства права широким колом представників правничих професій, які повинні співпрацювати над тим, щоб сектор юстиції в цілому відповідав суспільним очікуванням».

29 випускників програми – судді, прокурори, адвокати та інші юристи-практики, в тому числі, зі сфери державного управління, а також магістранти правничих шкіл – були відібрані на конкурсній основі з понад 200 кандидатів з більшості регіонів України. Впродовж насиченого двотижневого навчання в жовтні та листопаді 2019 року вони оволодівали комплексними знаннями, що необхідні для всебічного розуміння верховенства права, й сформували навички його практичного застосування у різних сферах права.

«Незважаючи на карантинні обмеження, пандемію та пов’язані з нею заходи, ми будемо прагнути до того, щоб наша родина, ця спільнота, яку ми створили три роки тому, розросталась, щоб ви один одному допомагали і знали, що наші правничі школи завжди є вашими alma mater і наша команда завжди готова співпрацювати з вами», – наголосив Проректор з навчальної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Барабаш.

Погоджуючись з цим, Директор Центру верховенства права Університету Південної Кароліни Джоел Семюелс зазначив, що за роки створення та запровадження сертифікатної програми між двома університетами та членами їх команд склалися дійсно довготривалі стосунки.

«Зараз програма стала модельною для сертифікатних програм з питань верховенства права і допомагає таким як ви успішним суддям, адвокатам, прокурорам, здобути додаткові навички, які, сподіваюсь, будуть корисними у вашій практиці», – підкреслив він.

Під час підсумкового круглого столу учасники програми презентували власні проекти, над якими вони працювали, щоб вирішити конкретні проблемні питання, пов’язані з застосуванням верховенства права в таких сферах як захист прав внутрішньо переміщених осіб, людей з інвалідністю, прав споживачів, полегшення доступу до правосуддя для вразливих верств населення, забезпечення гарантій незалежності суддів, проведення процедури добору суддів та присяжних, забезпечення єдності правозастосовчої практики у справах щодо охорони довкілля й по реалізації громадянами своїх прав на землю. Під час дискусії випускники отримали зворотній зв’язок від своїх колег, викладачів і випускників першого кола програми, а також визначили подальші кроки задля спільної реалізації цих проектів в організаціях і регіонах, де вони працюють.

«В процесі забезпечення вимог верховенства права існує багато викликів. Сьогодні – це пандемія COVID-19 , тому ваші поглиблені знання та вміння працювати задля втілення принципу верховенства права за будь-яких обставин є вирішальними для України. Ви стали сильною командою однодумців, ви справжні лідери», – наголосив керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон.

Він також зазначив, що наразі йде обговорення з партнерами організації третього кола програми і забезпечення її сталості. Тож така сертифікатна програма і надалі буде в Україні.

Схожі повідомлення