Вища рада правосуддя провела комунікаційний тренінг для прес-секретарів судів

Вища рада правосуддя за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» провела комунікаційний тренінг для прес-секретарів судів різних рівнів та юрисдикцій, спрямований на покращення розуміння учасниками важливості стратегічних комунікацій та вдосконалення навичок управління кризовими комунікаціями.

Протягом дня прес-секретарі судів ознайомилися з успішним американським досвідом ефективної співпраці зі ЗМІ за участі експертки Програми USAID «Нове правосуддя», директорки зі зв’язків із громадськістю та ЗМІ судів Вашингтону, Федеральний округ Колумбія, Лії Гуровіц. Обговорення стосувалося  висвітлення гучних справ, використання соцмереж для більшого охоплення цільової авдиторії, планування просвітницьких заходів судів та інформаційних кампаній для громадян.

«Поміркуйте спочатку, що є цікавим широкому загалу, потім – що є цікавим ЗМІ, а не суддям, – наголосила експертка на важливості планування інформаційної роботи судів. – Судам важливо мати стратегічне бачення того, як бути почутими громадськістю, як вирізнитися на фоні інших новин, а також, як новини поширюються в інформаційному просторі».

Лія Гуровіц має 30-річний досвід роботи в сфері інформаційно-просвітницької діяльності, координації медіа-заходів у судах та консультування судів і публічних осіб з питань взаємодії зі ЗМІ та громадськістю. Вона надає коментарі щодо резонансних справ, ділиться успішними історіями з практики судів, а також керує процесами наповнення веб-сайту судів новинами та оновлення офіційних сторінок судів у соціальних мережах.

Керівниця Прес-центру судової влади влади Оксана Лисенко, яка нещодавно відвідала Конференцію прес-секретарів судів США , підкреслила схожість професійних задач, які вирішують українські та американські колеги, що відповідають за судові комунікації.

«У США перед прес-секретарями постають ті самі виклики, що і перед вами, тому активно задавайте питання експертці та беріть участь у дискусії», – закликала колег до інтерактиву керівниця Прес-центру судової влади.

Учасники тренінгу у форматі питань та відповідей обговорили відкритість як принцип побудови репутації суду та інструменти запобігання репутаційним ризикам. Крім цього, судові комунікатори одержали практичні поради щодо підготовки суддів до інтерв’ю, написання якісних прес-анонсів та прес-релізів доступною для громадськості мовою. На виконання практичного завдання учасники тренінгу склали план заходів, який слід вживати під час типових кризових ситуацій в суді. Отримані в рамках тренінгу рекомендації прес-секретарі використовуватимуть для підвищення рівня довіри громадськості до суду.