Втретє стартувала міжнародна сертифікатна програма «Практичний курс з верховенства права»

8 квітня 2021 року Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого у співпраці з Європейським центром верховенства права і Університетом Південної Кароліни (США) та за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» розпочали третє коло сертифікатної програми «Практичний курс з верховенства права» в онлайн-форматі.

Я хотів би подякувати Національному юридичному університету імені Ярослава Мудрого та Центру верховенства права Університету Південної Кароліни за партнерство у розробці та реалізації цієї інноваційної програми, а також відзначити їхнє спільне прагнення щодо продовження програми в майбутньому», – зазначив у вітальному слові Марк Еллінгстад, директор Відділу сприяння розвитку демократії та врядування регіональної місії Агентства США з Міжнародного Розвитку (USAID) в Україні і Білорусі.

Керівник Програми USAID «Нове правосуддя» Девід Вон висловив вдячність українським та американським викладачам програми, які доклали чималих зусиль, щоб навчальний матеріал був актуальним, цікавим та корисним з точки зору практичного застосування.

Ця сертифікатна програма є квінтесенцією інтенсивної роботи нашої команди у розбудові незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної судової системи заради розширення доступу до правосуддя, захисту прав людини та забезпечення верховенства права в країні», – сказав Девід Вон.

Проректор з навчальної роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Юрій Барабаш зазначив, що участь у цій програмі дає можливість зрозуміти, як можна застосовувати принцип верховенства права у різних правових сферах, у тому числі в контексті забезпечення прав людини чи у бізнес сфері. Професор підкреслив, що важлива складова програми – це активна участь у дискусіях та обмін досвідом всіх учасників.

Ґреґорі Ґізволд, технічний директор Центру з верховенства права Університету Південної Кароліни, звертаючись до слухачів, висловив подяку Програмі USAID «Нове правосуддя» за можливість реалізувати цю унікальну сертифікатну програму. Він зауважив, що верховенство права – це справа не лише суддів, прокурорів чи інших юристів-практиків, але й кожного студента-правника, і навіть кожного громадянина. Саме тому, на його думку, такими важливими є випускні проєкти учасників програми.

Цього року 190 правників-практиків подали заявки на участь у сертифікатній програмі, з яких було відібрано 30 учасників, серед яких судді, прокурори, адвокати, помічники суддів, юристи неурядових організацій, представники Міністерства юстиції України та секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, слідчі. Відбір здійснювався з урахуванням регіонального представництва, професійного досвіду та дотриманням гендерного балансу.

Програма складається з 20 модулів, які охоплюють такі питання: сучасні підходи до верховенства права; визначення основних суб’єктів верховенства права; дотримання прав людини та їхній захист у державі; застосування верховенства права на практиці для різних юридичних спеціальностей; юридична аргументація та застосування її навичок на практиці в різних галузях права; юридичне консультування та інтерв’ювання; вирішення спорів.

Учасники, які візьмуть участь у всіх навчальних сесіях програми та підготують підсумковий проєкт на застосування верховенства права для вирішення конкретних правових проблем, отримають у липні 2021 року спільний сертифікат Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та Університету Південної Кароліни.

Проблемні питання та пропозиції на їхнє вирішення, опрацьовані у підсумкових проєктах попередніми випускниками, були враховані в проєктах законів, які наразі перебувають на розгляді Верховної Ради, в рішеннях з’їзду суддів України, а також у викладі правової позиції в заявах до Європейського суду з прав людини.

Сертифікатна програма «Практичний курс з верховенства права» реалізується з 2018 року. Мета програми – зміцнення верховенства права в Україні шляхом покращення розуміння представниками правничих професій практичного застосування його елементів. За цей час успішно пройшли навчання і отримали спільний сертифікат українського та американського університетів 59 правників, відібраних на конкурсній основі з понад 500 кандидатів з усієї України. Учасники попередніх випусків програми – представники 19 правничих професій з 22 областей України.

Схожі повідомлення