Захист прав людини відповідно до принципів правосуддя перехідного періоду – вебінари для представників державної влади та громадського сектору

22 та 30 червня 2021 року Програма USAID «Нове правосуддя» у партнерстві з Українською Гельсінською спілкою з прав людини та Міжнародним центром перехідного правосуддя (ICTJ) провела два навчальні вебінари на тему «Застосування політик правосуддя перехідного періоду для кращого захисту прав людини в умовах збройного конфлікту». Захід зібрав представників органів державної влади, місцевого самоврядування й громадських організацій з числа тих, хто працює у сфері забезпечення доступу громадян до правосуддя, і, зокрема, фахівців громадських центрів правосуддя (ГЦП).

Під час навчання учасники обговорили стратегії по застосуванню політики правосуддя перехідного періоду для кращого забезпечення прав людини, серед яких визнання взаємної відповідальності сторін у коротко- та довгостроковій перспективі, можливості репарацій за найбільш серйозні порушення прав людини, запобігання повторення подібних порушень тощо. Учасники мали можливість порівняти український досвід з досвідом інших країнах в умовах триваючих збройних конфліктів, наприклад, з застосуванням правосуддя перехідного періоду у Сьєрра-Леоне. Крім того присутні на заході мали змогу обдумати потенційні правові проблеми, з якими громадяни будуть звертатись за консультаціями до ГЦП після завершення конфлікту на Сході України.

Викладачі ICTJ допомагали учасникам краще усвідомити, що саме громадські організації можуть зробити в умовах триваючого збройного конфлікту для спрощення доступу кожного до правосуддя. Наприклад, які дієві способи мають бути залучені до підтримки постраждалих від збройного конфлікту й відстоювання їхніх інтересів, яким чином можна подолати проблему ізоляції і недовіри людей по різні сторони триваючого конфлікту та інші підходи до надання допомоги громадянам у відповідності з принципами правосуддя перехідного періоду.

Вебінари є формою навчального циклу щодо актуальних для українського контексту питань правосуддя перехідного періоду. 9 та 16 червня 2021 року вже пройшла перша серія двох подібних вебінарів з висвітленням підходів до стратегій кримінального правосуддя через призму правосуддя перехідного періоду. 14 та 22 липня заплановано наступні два вебінари на тему: «Гендерно чутливий підхід до державної політики правосуддя перехідного періоду. Роль громадських організацій в адвокації».

Схожі повідомлення