Успішна співпраця на підвищення якості підготовки правників в Україні

Міністерство освіти і науки (МОН) за підтримки донорів – Програми USAID «Нове правосуддя», Координатора проектів ОБСЄ в Україні та Проекту ЄС «Право- Justice»- четвертий рік поспіль провело загальнонаціональне єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) за технологією зовнішнього незалежного оцінювання при вступі до магістратури спеціальностей «Право» та «Міжнародне право».

Тестування вступників має на меті визначення рівня їх знань з базових правничих дисциплін, перевірку їх здатності до критичного, аналітичного й логічного мислення, крім того під час окремого єдиного вступного іспиту з’ясовується рівень володіння іноземною мовою.

Цього року таке тестування по всій країні пройшли понад 15 250 випускників програм бакалаврату. Воно покликане перевірити якість здобутої юридичної освіти першого рівня та усунути корупційні ризики, забезпечивши прозорість процедури вступу на програму підготовки магістрів. 55 % вступників отримали прохідний бал, що дозволив тільки молодим юристам з кращими підготовкою і результатами змагатися за вступ до магістратури на правничі спеціальності.

Позитивний досвід зовнішнього незалежного оцінювання при вступі до магістратури цього року отримав значне поширення. МОН застосувало напрацьовані стандарти проведення єдиного вступного іспиту з іноземної мови для тестування 72 400 вступників до магістратури з інших спеціальностей, що майже вдвічі більше, ніж минулого року.